11 Ноября 2014 г

Виставкові проекти "Slovenia / ART scanning" та «Photoarchive» будуть представлені в київському "Мистецькому Арсеналі"

                           

 

«Slovenia/ ARTscanning» & «Photoarchive»

18/11/2014 — 30/11/2014

 

Консульство Республіки Словенія в Харкові представляє виставкові проекти “Slovenia/ ARTscanning” та  «Photoarchive». Проекти здійснено за підтримки Посольства Республіки Словенія в Україні. Партнерами виставки виступили: «Українсько-Словенська спілка підприємців», Фонд розвитку «Княжий камінь», «Харківський будівельний союз», словенські компанії «Iskratel» та «RIKO».

Ця ініціатива Почесного консульства – своєрідний творчий експеримент у царині сучасного мистецтва України. Вона для всіх, хто хотів би більше дізнатись про Словенію і словенців, про європейську архітектурну і культурну спадщину.

Важлива місія цього проекту – поділитися радістю відкриття, першими враженнями, які отримали українські митці, подорожуючи по Словенії, відкриваючи для себе архітектуру Любляни, середньовічний Піран та заворожуючі дива печери Постойна Яма, найкрасивішу у всій Словенії гору Триглав. Перші враження – завжди найцікавіші, завжди незабутні.

Якщо вам  пощастить  відкрити Словенію по-справжньому, вона зачарує вас своїми красотами і багатствами. Гірські хребти, що простягнулися на кілометри, засніжені схили і долини, прозора вода озер, казкові водоспади, блакитне море, жовтий пісок пляжів, величний багатовіковийліс, підземні печерні царства… Вам неодмінно захочетьсяповернутися сюди знову і знову.

А словенці?... Вони серйозні і працьовиті, поважні і доброзичливі, і просто фанатичні акуратисти: вулиці такі свіжі й «умиті», немов їх побризкали парфумами, жовте листя у водостоках виглядає як декор, а будиночки потопають у квітниках. Місцева ввічливість: тут узвичаєно вітатися і прощатися із цілком незнайомими людьми в ліфті, на прогулянці в лісі і просто на вулицях.

І нам хотілось розповісти про Словенію не сухими словами - штампами туристичних довідників, а шляхом творчих асоціативних образів, з використанням новітніх медіа і живопису.

Словенія дуже дбайливо ставиться до своєї історії і пишається своїми красотами Старого Світу.Старовинні замки та середньовічні вулички невеликих міст зберегли чарівність готики і бароко цієїчастиниЄвропи. Словенія – країна, де збереження культурної спадщини, повага до традиції  і сучасне мистецтво сприймаються як невід’ємна частина життя. Саме таке особливе відношення словенців до мистецтва і культури допомогли їм зберегти свою національну ідентичність за часів відсутності національних політичних інституції. Про стародавню архітектуру і дбайливе ставлення до неї – проект «Photoarchive». А сучасну, динамічну і водночас затишну і доброзичливу Словенію презентує проект “Slovenia/ ARTscanning”.

«Маю надію, що ця творча ініціатива не залишить нікого байдужим, підтримуючи згуртованість людей позитивним підходом до мистецтва.І, можливо, стане моделлю міжкультурного діалогу. Адже Словенія покликана поділитись своїм культурним надбанням з Україною заради спільного європейського майбутнього.»

Почесний консул Словенії в Харкові

Анатолій Бондаренко

 

Інформаційна довідка:

  •          Проекти “Slovenia/ ARTscanning” та  «Photoarchive» було презентовано в Харкові в Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» у вересні цього року.
  •          Подивитися відео ролик про виставку можна тут http://youtu.be/t1OgV4UyRbo.
  •          З 27 вересня по 19 жовтня 2014 року – 5000 відвідувачів, екскурсії та зустрічі з митцями – учасниками проекту.
  •          Роботу виставки висвітлювало 26 регіональних та всеукраїнських засобів ЗМІ.
  •          З книги відгуків:

«Огромное спасибо за возможность хоть и «косвенно» посетить Словению. Очень интересно видеть страну через искусство. Здорово передано настроение путешествия, атмосфера городов…»

«Спасибо, снова побывала в Любляне. Словения прекрасна!»

 

Учасники проекту: Роман Мінін, Олексій Яловега, Олег Винник – Штеп

Творчий дебют: Владислав Бондаренко

 

Керівник проекту: Наталія Іванова

Куратор проекту: Анна Кравченко

 

Місце проведення:

НКММК «Мистецький Арсенал»

вул. Лаврська, 10-12, м. Київ

в рамках форуму сучасного мистецтва «IXART-KYIVContemporary2014»

 

Дати проведення:

18-30 листопада 2014 року

 

Партнери: